Голокост – спільна трагедія всіх людей

У рамках теми Другої світової війни на уроках всесвітньої історії, учні 10-х класів підготували повідомлення про одне з найстрашніших явищ того періоду, а саме Голокост. Школярі виступили з своїми розповідями про Голокост в цілому як він проявлявся по всій окупованій нацистами Європі, та окремо про табори смерті такі як Освенцим (Аушвіц), Бухенвальд.

27 січня у світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Україна на державному рівні вшановує жертв трагедії з 2012 року. Генеральна асамблея ООН прийняла 1 листопада 2005 року Резолюцію № 60/7, у якій говориться, що «Голокост, який привів до знищення однієї третини євреїв і незліченної кількості представників інших національностей, буде завжди слугувати всім людям пересторогою про небезпеки, які приховують у собі ненависть, фанатизм, расизм та упередження…». Саме цей документ оголосив Днем пам’яті жертв Голокосту 27 січня. В цей день в 1945 році війська 1-го українського фронту увійшли до нацистського табору смерті Аушвіц. Цей табір став у сучасному світі символом нацистських злочинів. 


А 2 травня Ізраїль щорічно вшановує  пам’ять жертв Голокосту. Цю сумну дату місцеві називають Йом а-Шоа, тобто День Катастрофи. Шість мільйонів євреїв убили та закатували нацисти під час Другої світової війни. Нині в пам'ять про загиблих в Ізраїлі традиційно спускають прапори, а ті, хто вижив, запалюють смолоскипи. Жалобна церемонія розпочинається вночі в Єрусалимі навпроти меморіалу жертвам Голокосту. А потім, о 10:00 ранку щороку в містах усієї країни вмикають тривожні сирени. І люди впродовж двох наступних хвилин завмирають, де б вони не опинилися....


Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Практичне заняття «Створюємо шкільні медіа»

Практична робота "Середньовічні замки та собори" 👻

Пам'ятаємо! Перемагаємо! 1939-1945 р.р.